NAVID 2 1 - حل مشکل بسته نشدن درب یخچال قسمت (2)

حل مشکل بسته نشدن درب یخچال ، خب به قسمت دوم این مقاله رسیدیم. در قسمت اول فهمیدیم که بسته نشدن درب یخچال میتواند از خرابی از واشر معیوب و یا لولاهای درب شما باشد. در این قسمت از مقاله قصد داریم نحوه تعویض واشر معیوب رو آموزش بدیم.  امیدواریم که مقاله مفیدی بوده باشه.

نحوه تعویض واشر معیوب

واشر معیوب را از یخچال خارج کنید. روش برداشت ممکن است بسته به خصوصیات یا موادی که واشر را روی یخچال نگه داشته اید متفاوت باشد.

  • واشر را روی یخچال خود بررسی کنید تا نحوه نگهداری آن را مشخص کنید. واشر ممکن است دارای نوارهای چسبی، پیچ یا گیره هایی باشد که آن را به صفحه درب یخچال محکم می کند.
  • برای برداشتن واشر معیوب از ابزارها یا روش های مناسب استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر واشر با پیچ در جای خود قرار گرفته است، از یک پیچ گوشتی برای جدا کردن پیچ ها استفاده کنید. اگر نوارهای چسب در محل قرار دارند، با استفاده از چاقوی بتونه واشر را از پانل درب یخچال دور کنید.
  • هر بار واشر را از پانل درب دور کنید. به شما این امکان را می دهد که بررسی کنید که تمام اجزای اتصال کاملاً برداشته شده اند، از شکستن قطعات واشر و باقی ماندن در صفحه درب جلوگیری می کند.

NAVID 2 - حل مشکل بسته نشدن درب یخچال قسمت (2)محل نصب واشر را روی یخچال تمیز کنید

به شما این امکان را می دهد که باقی مانده از واشر قدیمی را پاک کنید. مانند چسب یا کثیفی که هنگام استفاده از واشر جدید ممکن است مشکل ایجاد کند.

  • از یک اسفنج با مواد شوینده مایع ظرفشویی و آب گرم برای پاک کردن باقی مانده باقی مانده استفاده کنید. برای تمیز کردن باقی مانده های سرسختی که از بین بردن آن دشوار است، می توانید از یک پد اسکراب پشم استیل به جای اسفنج استفاده کنید.
بیشتر بخوانید »»» مشکلات ماشین ظرفشویی و راه حل های آن

لوازم مورد نیاز برای اتصال واشر جدید را تهیه کنید

بسته به سازنده واشر و یخچال ، ابزار مورد نیاز برای اتصال واشر متفاوت است.

  • برای تعیین نیاز به تجهیزات، به دستورالعمل های جدید واشر خود مراجعه کنید. مانند پیچ گوشتی، نوار چسب، یا چسب واشر.

NAVID 2 1 - حل مشکل بسته نشدن درب یخچال قسمت (2)واشر جدید را به صفحه درب وصل کنید

  • هر بار یک طرف واشر را به پانل درب بزنید. اطمینان از اینکه هر طرف صاف و صحیح قرار دارد.
  • هر طرف را صاف و مرتب کنید تا اطمینان حاصل کنید که در برابر صفحه درب قرار دارد بدون هیچ گونه تو رفتگی و یا برامدگی.
  • برای محکم نگه داشتن واشر در پانل درب از ابزارها و ملزومات مشخص شده توسط سازنده استفاده کنید. مانند پیچ، پیچ و مهره، گیره، چسب یا سیمان واشر.
  • اگر از چسب واشر یا چسب برای بستن واشر جدید استفاده می کنید، ممکن است لازم باشد قبل از شروع دوباره باز و بسته شدن درب یخچال، اجازه دهید مواد خشک شوند.

جمع بندی

خب به قسمت پایانی این مقاله رسیدیم امیدواریم که مقاله مفیدی بوده باشد. در قسمت بعدی مقاله تعویض و تعمیر لولا گفته خواهد شد. همچنین اگر خودتان نتوانستید مشکل را حل کنید، با شماره زیر تماس بگیرید تا تیم تنظیم کاران در اسرع وقت شما را در تعمیر و یا تعویض یاری کند.

azin - حل مشکل بسته نشدن درب یخچال قسمت (2)

تعمیر یخچال تبریز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *