taban 2 1 - دلیل برق داشتن بدنه یخچال چیست؟

یخچال شما جریان زیادی را از خود عبور میدهد و در واقع دارای یک سیستم سیم کشی ظریف است، خصوصاً یخچال های قدیمی تر. اگر هنگام لمس یخچال یا درب، شوک خفیفی را تجربه می کنید، ممکن است مشکلی پیش بیاید. در اینجا چند نکته وجود دارد که ممکن است با خود بگویید، دلیل برق داشتن بدنه یخچال چیست؟

1. عدم استفاده از سه شاخه برای یخچال و فریزر

شاید شما از دو شاخه برای اتصال به پریز استفاده میکنید و ممکن است پریز شما قدیمی باشد. اگر اشکال از دوشاخه و یا سه شاخه بودن نبود بهتر است موضوع را با سیم کش ها در میان بگذارید.

taban 2 - دلیل برق داشتن بدنه یخچال چیست؟

2. عایق فرسوده در سیم کشی داخلی

این مسئله می تواند نگران کننده باشد، به خصوص اگر یخچال شما دارای یخ زدگی باشد. این یک مشکل شناخته شده است و حتی وقتی یخچال در کف بتونی با سیم بخار قرار بگیرد، می تواند یک خطر جدی باشد، خصوصاً مسئله ای که به رطوبت مرطوب می شود. نشت یخچال های قدیمی. در صورت بروز این مشکل بهتر است فورا تعمیر کار را در جریان بگذارید و یا حتی در صورت عدم تعمیر نیازمند تعویض آن خواهید بود.

بیشتر بخوانید»»» ماشین ظرفشویی

3. معکوس کردن اتصالات زنده و خنثی با نقاط تعویض

سیم های متقاطع به طور مستقیم جریان را هدایت می کنند و این باعث برق گرفتی شما می شود. این در بلند مدت خطرناک است و حتی باعث آتش سوزی نیز میشود.

4. خرابی رله و ترموستات

برای تعمیر این بخش ابتدا باید یخچال را از برق بکشید و سپس رله و ترموستات را جدا کنید. بعد از جداسازی رله و ترموستات دستگاه را دوباره به برق وصل کنید و با مولتی متر برق بدنه را تست کنید. اگر همچنان بدنه برق داشت مشکل از موتور دستگاه است که تعمیر این بخش را باید به متخصصان این بخش بسپراید.

جمع بندی

خب در این مقاله دلیل برق داشتن بدنه یخچال تهیه شده بود امیدواریم که مقاله مفیدی بوده باشد. همچنین اگر به دنبال تعمیر کار های حرفه ای و مجرب هستید میتوانید از تیم تنظیم کار کمک بگیرید. برای ارتباط با ما کافیست با شماره زیر تماس بگیرید.

ماشین ظرفشویی تبریز - دلیل برق داشتن بدنه یخچال چیست؟

 

تعمیر یخچال تبریز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *