آیا ظروف شما خشک نمی شوند؟ آیا بعد از شستن مواد غذایی روی آنها باقی مانده است؟ لکه های روی ظروف شما وجود دارد؟ در اینجا مشکلات ماشین ظرفشویی و راه حل های آن برای شما توسط تکنسین های ما تهیه شده است.

اگر ظروف شما خشک نمی شوند یا لکه های سفیدی روی وسایل شیشه ای خود ندارید ، تنها نیستید. اینها فقط دو مورد از رایج ترین مواردی هستند که می توانند در دستگاه شما مشکل ایجاد کنند.

مشکلات ماشین ظرفشویی و راه حل های آن

مشکل شماره 1: ظروف خشک نمی شوند

ماشینهای ظرفشویی به گونه ای طراحی شده اند که از دستگاه شستشوی مایع استفاده می کنند و این باعث خشک شدن بسیار می شود. کمک شستشو همچنین از تشکیل قطرات آب جلوگیری می کند، بنابراین از لکه ها یا لکه های ظروف در هنگام خشک شدن جلوگیری می شود. حتی اگر مواد شوینده یا صفحه شما دارای یک ظرف شستشو است که در داخل آن قرار دارد، هنوز هم مواد شستشوی مایع در دستگاه توزیع کننده توصیه می شود. دستگاه پخش کننده + مواد شستشو را در زمان مناسب پخش می کند تا بهترین نتیجه را داشته باشد.

chaman mr2 - مشکلات ماشین ظرفشویی و راه حل های آن

مشکل شماره 2: ماشین ظرفشویی تخلیه نمی شود

این در نصب جدید زباله ها برای نگه داشتن پلاگین حذفی در محل معمول است. برای بسیاری از ماشین های ظرفشویی، شیلنگ تخلیه به زباله وصل می شود، بنابراین باید پلاگین حذفی برای تخلیه ماشین ظرفشویی برداشته شود. برای حل مسئله با پلاگین حذفی با یک لوله کش مجاز تماس بگیرید. پس از جدا کردن پلاگین حذفی، اطمینان حاصل کنید که شیلنگ تخلیه با اطمینان به اتصال دفع وصل شده است. اگر تخلیه به صورت حرفه ای نصب شده است، با نصب کننده تماس بگیرید تا مشکل تخلیه را اصلاح کنید.

 

مشکل شماره 3: لکه هایی روی ظروف پس از شستشو مشاهده می شود

جرم گرفتگی ظروف (آب سخت) در اثر مقادیر بالای مواد معدنی مانند کلسیم و منیزیم ایجاد می شود. افرادی که در مناطقی زندگی می کنند که آب آنها سخت است، اغلب با  روی ظروف، شیشه ها محوظه داخلی ماشین ظرفشویی خود می جنگند. موارد شدید وجود دارد که ماده شستشو و صابون قادر به آب کافی در مناطق آب سخت نیستند تا به نتایج تمیز کنندگی مطلوب برسند. در این موارد، تقویت کننده مواد شوینده بسیار موئثر خواهد بود.

بیشتر بخوانید»»» ماشین ظرفشویی

مشکل شماره 4: ماشین ظرفشویی خیلی طولانی کار می کند

زمان چرخه طولانی می تواند ناشی از:

  • قبل از شروع ماشین ظرفشویی ، آب گرم را در داخل سینک نریزید. شیر آب گرم نزدیکترین ماشین ظرفشویی را برای چند دقیقه روشن کنید تا هرگونه آب سرد از لوله ها پاک شود.
  • در انتخاب چرخه و گزینه ها: بعضی از چرخه ها طولانی تر از سایرین هستند. چرخه هایی مانند ضد آب و گزینه هایی مانند گرمای خشک اضافی باعث افزایش زمان چرخه می شوند.
  • chaman mr2 1 - مشکلات ماشین ظرفشویی و راه حل های آن

 

  • دمای آب خانگی در بخاری آب حداقل 120 درجه فارنهایت تنظیم نشده است.
  • گرم کردن آب درون ماشین ظرفشویی 1 درجه حدود دو دقیقه طول می کشد. اکثر چرخه ها نیاز به دمای 135 درجه فارنهایت دارند. برای مثال اگر دمای آب ورودی فقط 105 درجه فارنهایت باشد ، 60 دقیقه طول می کشد تا چرخه به پایان برسد.

مشکل شماره 5: نان خرد شده و غذا روی ظروف

هر مدل فیلتر قابل جابجایی نخواهد داشت. کتابچه راهنمای مالک خود را بررسی کنید. اگر فیلترها گرفتگی یا کثیف باشند ، ممکن است باعث ذرات غذا روی ظروف شده و بر عملکرد کلی تمیز کردن تأثیر بگذارد. فیلترها باید تمیز شوند که:

  • اشیاء یا نقاط آلوده در مونتاژ فیلتر بالایی قابل مشاهده است
  • ذرات غذایی یا خاک هنوز روی ظروف موجود است
  • ظروف ریگ دار

جمع بندی

خب در این مقاله 5 مشکل مهم ماشین ظرفشویی و راه حل های آن مورد برسی قرار گرفت، امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

 

تعمیر ماشین ظرفشویی در تبریز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *